Genel olarak kurum faaliyetlerini, maddi hizmetler ve maddi olmayan hizmetler diye ikiye ayırabiliriz. Her ikisi de maddi bir çalışmanın sonucunda üretilse de ortaya çıkan ürünler itibariyle farklıdır ve iki tür hizmetin de muhataplarına anlatılması, hizmeti sunanlar için zaruridir. Bu zaruret de içinde bir zorluğu barındırmaktadır.

Bu zorluğu aşmanın günümüzdeki en etkili yolu medya araçlarının aktif kullanımıdır.

BUGÜNÜN MEDYA ARAÇLARININ; (FACEBOOK, İNSTAGRAM, TWİTTER, YOUTUBE...) AKTİF KULLANIMI, SÜREKLİ VE ZAMANINDA İÇERİK ÜRETMEKLE MÜMKÜN. MEDYA ARAÇLARINA DEVAMLI İÇERİK ÜRETEBİLMEK İÇİN PERİYODİK OLARAK, BİR SENARYO METNİNE BAĞLI SİNEMATOGRAFİK ÇEKİMLER GEREKLİDİR.
maxresdefault

Düzenli çekim yapılması halinde kurum faaliyetlerinin ve muhataplarına verdiği hizmetlerin bu tür çekimlerinden her ay 4-5 dakikalık bir film, bir kaç video klip ve yıl sonunda ise bu görüntülerden her birim için yıllık faaliyet filmleri olmak üzere onlarca film yapılabilir, böylelikle maliyet minimuma indirilerek medya araçlarının aktif kullanımı en yüksek seviyede gerçekleştirilmiş ve muhataba verilen hizmetler anlatılmış olur.

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Faaliyet Filmi